Materiały

37 praktyk Bodhisattwy … !

 

Garchen Rinpocze „Krótkie nauki”

Stron 53, Cena 15 złotych
Sposób płatności : przelew
Odbiór : osobisty lub pocztą z doliczeniem kosztów przesyłki
Zmówienia : podstrona Kontakt
Książeczka „Krótkie nauki” to zbiór wybranych fragmentów z nauk Garchena Rinpocze. Te fragmenty nazwane zostały przez Rinpocze „Przypomnieniami o dobroci, współczuciu i twojej prawdziwej naturze” i „nie są słowami uczonego lecz starego ojca, który wiele doświadczył.” Dotyczą różnych aspektów życia i praktyki.
A oto wybrane fragmenty z książeczki:
  „Istnieje miłość doskonała i miłość niedoskonała. Różnią się tym, że pierwsza jest wolna od zaborczości i lgnięcia. Miłość doskonała jest korzeniem trwałego szczęścia. Miłość niedoskonała tylko tworzy cierpienie. Miłość niedoskonała, ponieważ jest skażona przez ego i zaborczość, prowadzi do zazdrości a następnie do gniewu i ostatecznie do rozstania . Miłość doskonała, wolna od chęci posiadania, prowadzi do harmonii i pokoju, a wręcz może przekształcić negatywnego towarzysza. Wówczas taki związek staje się polem działania bodhisattwy.”
„Nie martw się o oświecenie. Budda jest już w twoim umyśle, gotowy abyś go dostrzegł. Ponieważ jednak nie możemy się skupić i ciągle coś nas rozprasza, nie udaje nam się dostrzec buddy. Kiedy jedne myśli już zniknęły, a inne jeszcze się nie pojawiły, to w tej przestrzeni pomiędzy obsesyjnymi myślami, możesz przelotnie ujrzeć naturę umysłu spoczywającą jak przestrzeń; to jest właśnie Budda.”
„Podstawą praktyki Wadżrajany jest samaja. Wielu moich starszych uczniów o tym wie, ale ponieważ mogą tu być początkujący, wyjaśniam zatem, że samają, podstawową samają lub rzeczywistą samają jest miłość i ta miłość jest więzią, która łączy nas przez wiele wcieleń. To jest więź pomiędzy uczniami, pomiędzy lamami i uczniami i tak dalej” „Mówimy o Trzech Klejnotach. W rzeczywistości są one zawarte w twoim umyśle. Twój wewnętrzny Budda to twoja pierwotna świadomość, twoja wewnętrzna Dharma to miłość i współczucie. Chociaż Budda nauczał 84 000 różnych nauk Dharmy, ich esencją jest miłość. Jeśli wzbudzisz miłość, pierwotna świadomość pojawi się w naturalny sposób.”
Modlitwa o długie życie Garchena Rinpocze
Ten który jest znany w świętej ziemi (Indiach) jako Arjadewa,
Który narodził się w klanie Gar wschodniego Tybetu,
Umiłowany rdzenny syn Dżigtena Sumgona.
Niech życie wspaniałego Garczena kwitnie przez setki eonów.
W tych czasach konfliktu gdy zanikają nauki Zwycięzcy,
Przez swoją pełną mocy Wadżra dyscyplinę,
Bierze na siebie trudną odpowiedzialność niestronniczych nauk.
Niech Garczen, słońce nauk, żyje długo!
Sadhany i nagrania Dysponujemy nagraniami z nauk i sadhanami do udzielonych naszej sandze inicjacji. Chęć ich nabycia proszę zgłaszać przez podstronę  Kontakt …
Materiały wideo online
JŚ Chetsang Rinpocze wykonuje 9 oczyszczających oddechów …
Garchen Rinpocze wykonuje mudry ofiarowania …
Garchen Rinpocze śpiewa mantrę Guru Rinpcze …
Garchen Rinpocze nauki o Wadżrakilaji m.inn. o 4 typach Kilaji …
Audio
Długa modlitwa schronienia (recytowana podczas wykonywania pokłonów)
Garchen Rinpocze mantra Wadżrakilaji