» Gar Tul Chimi Dorjee Rinpoche w Lublinie – 11.09

16 sie 2017

Link do zdarzenia na facebook’u….

„Fundacja Sam Dżub Ling wraz z Drikung Samten Choling Poland oraz Przyjaciółmi z Lublina z wielką radością zapraszają na spotkanie i wykład
GAR TUL CHIMI DORJEE RINPOCHE
pt. Jak praktykować współczucie aby przyniosło ono rezultaty w życiu codziennym
po spotkaniu krótka medytacja

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.oo w Galerii Fararara przy Placu Po Farze 6

Rinpoche przyjeżdża do Europy po raz pierwszy i dlatego wcześniej, bo od godz. 14. będziemy pokazywali naszemu Gościowi Lublin i Jego zabytki.
Szkoła buddyjska Drikung Kagyu, z której pochodzi Rinpoche, powstała 800 lat temu, czyli jest starsza o 100 lat od Lublina.

Będziemy niezwykle wdzięczni za darowizny (sugerowana wysokość to 20 zł). Tradycyjnie w trakcie spotkania będzie można nabyć różne drobiazgi i poprosić o błogosławieństwo Rinpochego.

Krótka informacja o Rinpoche
Nasz Gość urodził się w 1984 roku i jest rozpoznaną przez 37. Drikungpę Kyabgöna Chetsanga Rinpocze inkarnacją Siddhy Gara Chime Dorje, który był wielkim praktykującym, uważanym za emanację Buddy Czenrezika (Buddy współczucia), a także mistrzem Garchena Rinpocze. Po jego Parinirvanie, dzięki wielkiej mocy swoich aspiracji, ponownie odrodził się jako Chime Dorje w Indiach.
Współczesny Rinpoche otrzymał wykształcenie monastyczne w klasztorze Jangchubling w Dehra Dun w Indiach oraz otrzymał wiele inicjacji, przekazów ustnych i instrukcji od Chetsanga Rinpocze, Chungtsanga Rinpocze, Garchena Rinpocze. Studiował także w Instytucie Buddyjskim Larong Serta Narig a także w Dzongsar College.
Rinpocze odwiedził także macierzysty klasztor swojej szkoły w Tybecie, czyli klasztor Gar w Yushu w regionie tybetańskim Kham.
Ostatnio Rinpoche przez większość czasu naucza w Singapurze.”