» Gar Tul Chimi Dorjee Rinpoche w Kielcach – 12.09

16 sie 2017

Link do zdarzenia na facebook’u….

„Poradnia Synapsa, Fundacja Sam Dżub Ling wraz z Drikung Samten Choling Poland oraz Przyjaciółmi z Kielc z wielką radością zapraszają na spotkanie i wykład
GAR TUL CHIMI DORJEE RINPOCHE
W programie:
godz. 14.oo – pokaz filmu o Garchenie Rinpoche „Dla pożytku czujących istot”
godz. 16.oo – medytacja oraz praktyka Vajravidharany
godz. 18.15 – wykład otwarty: Nauki serca – uzdrawiająca moc współczucia

Spotkanie odbywać się będzie w Poradni Synapsa, przy ul. Podgórskiej 20 (Osiedle Barwinek)

Film „Dla pożytku czujacych istot” jest niezwykłym dokumentem o życiu Garchena Rinpoche, o którym mówi się, że jest żyjącym Buddą, albowiem osiągnął wielką moc współczucia. Garchen Rinpoche był trzy razy w Polsce i wszyscy, którzy mieli możliwość spotkania z Nim doświadczyli Jego wielkiej miłości. Film opowiada o niezwykłym życiu Rinpochego, którego uczniem jest Gar Tul Chimi Dorjee. Przeprowadzona zostanie też mini aukcja na rzecz Fundacji Garchena Rinpoche

Gar Tul Chimi Dorjee Rinpoche przyjeżdża do Europy po raz pierwszy i dlatego zaraz po przyjeździe do Kielc pokażemy naszemu Gościowi miasto i jego zabytki.

Będziemy niezwykle wdzięczni za darowizny (sugerowana wysokość to 20 zł) za poszczególne części programu. Darowizny zebrane w trakcie projekcji filmu zostaną przekazane na rzecz Fundacji Garchena Rinpoche działajacej na rzecz rozbudowy szkoły przy klasztorze Rinpochego w Yushu w Tybecie. Dzieci tybetańskie mają mozliwość uzyskania wykształcenia tylko dzięki działaniom Rinpochów, których wspierają osoby w innych państwach. Co roku do klasztoru Gar rodzice wysyłaja coraz wiecej dzieci i dlatego aby wszystkie mogły być przyjęte potrzebne jest nasze wsparcie.

Krótka informacja o Rinpoche
Nasz Gość urodził się w 1984 roku i jest rozpoznaną przez 37. Drikungpę Kyabgöna Chetsanga Rinpocze inkarnacją Siddhy Gara Chime Dorjee, który był wielkim praktykującym, uważanym za emanację Buddy Czenrezika (Buddy współczucia), a także mistrzem Garchena Rinpocze. Po jego Parinirvanie, dzięki wielkiej mocy swoich aspiracji, ponownie odrodził się jako Chime Dorje w Indiach.
Współczesny Rinpoche otrzymał wykształcenie monastyczne w klasztorze Jangchubling w Dehra Dun w Indiach oraz otrzymał wiele inicjacji, przekazów ustnych i instrukcji od Chetsanga Rinpocze, Chungtsanga Rinpocze, Garchena Rinpocze. Studiował także w Instytucie Buddyjskim Larong Serta Narig a także w Dzongsar College.
Rinpocze odwiedził także macierzysty klasztor swojej szkoły w Tybecie, czyli klasztor Gar w Yushu w regionie tybetańskim Kham.
Ostatnio Rinpoche przez większość czasu naucza w Singapurze.”